Elmat Trading to prywatna firma handlowa, założona w lutym 1997 roku, specjalizująca się w imporcie oraz sprzedaży hurtowej i detalicznej wysokiej jakości narzędzi skrawających, głównie VHM, a także HSS z domieszką molibdenu, narzędzi diamentowych oraz komponentów do budowy maszyn.

W tym zakresie współpracuje z renomowanymi firmami światowymi, prawie ze wszystkich kontynentów. Dzięki wysokiej klasy specjalistom, o kierunkowym wykształceniu wyższym w zakresie obrabiarek, narzędzi skrawających i technologii budowy maszyn oraz wieloletniej ich praktyce w tych dziedzinach, firma skutecznie doradza w wyborze odpowiednich narzędzi, doborze parametrów skrawania, szczególnie trudnoobrabialnych materiałów.

Zakres oferty firmy jest bardzo szeroki i obejmuje przede wszystkim zagadnienia takie jak: frezowanie, szlifowanie, grawerowanie, cięcie takich materiałów jak: tworzywa sztuczne, plexi, PCV, aluminium, fortal, dibond, alucobond, reynobond, drewno, płyty meblowe laminowane, żywice poliestrowe i epoksydowe, także z domieszką włókna szklanego, sklejkę, a także grafit, żeliwo, granit, marmur oraz stal hartowaną, nierdzewną i kwasoodporną, obrabianą zarówno na obrabiarkach i ploterach CNC (w 2D lub 3D), jak również z zastosowaniem elektronarzędzi.

Oferowane narzędzia VHM, to przede wszystkim drobnoziarnisty węglik spiekany K10, a także Super Ultra Fine, w tym również dodatkowo powlekany TiAlN, TiCN, TiN itp. W ofercie znajdują się także bardzo zaawansowane technogicznie supertwarde powłoki jak AlTixN (Gold), AltTiN (Hyper), Diament, pozwalające na obróbkę w technologii HSM stali hartowanych i nierdzewnych, twardego żeliwa, grafitu.
W zakresie cięcia oferujemy pełen zakres profesjonalnych i węglikowych pił tarczowych firmy Karnasch i innych, w tym także pow. średnicy 400mm wyrównoważonych dynamicznie, przeznaczonych do tworzyw sztucznych, profili PCV i aluminiowych, płyt meblowych, płyt warstwowych, stali itp.

W zakresie obróbki wykańczającej, oferujemy narzędzia szlifierskie z nasypem diamentowym i borazonowym (CBN) firmy Strauss & Co, produkowanych w najnowszej technologii wysokotemperaturowego spiekania galwanicznego w próżni. Są to głównie pilniki, ściernice trzpieniowe, ściernice kołowe, piły tarczowe, frezy trzpieniowe i kształtowe, folie i pasty diamentowe.

W dziedzinie budowy maszyn oferta obejmuje głównie wysokoobrotowe wrzeciona (elektrowrzeciona) firmy ELTE oraz szeroki program akcesoriów do tych wrzecion, jak również do COLOMBO, HSD, METABO, tj. zaciski, uchwyty ISO30, ISO20, HSK-F63, tulejki i nakrętki wyrównoważone dynamicznie typu ER. Wrzeciona te są stosowane w takich obszarach jak meblarstwo, obróbka szkła, granitu itd. Jednocześnie oferujemy dostawy części zamiennych oraz serwis. 
 

Znajdznas
Znajdź nas

Elmat Trading mieści się przy ulicy Elektrycznej 17 w Toruniu

Nasi główni partnerzy
Cerin_logo Wpw_logo Elte Strauus_logo Mawex_logo